4. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi 15- 16 Kasım’da

4. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi 15- 16 Kasım’da

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Semavi Aşık başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü heyetini kabul etti.

Kabulde ilk sözü alan Semavi Aşık, Cumhurbaşkanını ziyaret sebeplerine değinerek, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri hakkında Eroğlu’na bilgi vermek ve Kıbrıs sorununda gelinen son aşama hakkında bilgi edinmek istediklerini söyledi.

“4. ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ 15- 16 KASIM’DA”

Kulübün yurtiçi etkinliklerine işaret eden Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Semavi Aşık, 4’üncü kez düzenlenecek “Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi”nin 15- 16 Kasım’da gerçekleşeceğini söyledi.

Rallinin, KKTC’nin kuruluşunun resmi kutlama etkinlikleri kapsamında yapılacağını kaydeden Aşık, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu’nu da “Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi”ne davet etti.

“KULÜBÜN YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA DÜZENLEDİĞİ YARIŞLAR KKTC İÇİN ÖNEMLİ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise kabuldeki konuşmasında, kulübün yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği yarışların KKTC için önemli olduğunu kaydederek, “Bunlar önemli başarılardır” dedi.

Bir alana gönül verebilmenin güzel olduğunu da belirten Eroğlu, KKTC’de klasik arabaya olan ilgilinin her geçen gün artması temennisinde bulundu.