Aziz Yıldırım: “Dün dünde kaldı cancağızım”

Aziz Yıldırım: “Dün dünde kaldı cancağızım”

“Hedef 1 Milyon Üye” projesini hayata geçirmek için gecesini gündüzüne katan F.Bahçe Başkanı, dün de Konya’daydı.Konya Fenerbahçeliler Derneği tarafından organize edilen, genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu, asbaşkanlar Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu, Deniz Tolga Aytöre’nin de katıldığı gecede Yıldırım, önemli açıklamalar yaptı.

Kulübe sahip çıkılması gerektiğini belirten başkan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Mevlana’nın bir sözü var, ‘Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söyle zamanı’ diyor. Biz de bu sözün devamı gibi geçmişte yaşadığımız bütün projeleri geride bırakarak “1 Milyon Üye” projesini hayata geçirmek için çalışmalar yapıyoruz. Fenerbahçe, hem sivil toplum örgütü olarak hem de ekonomik olarak güçlü olacaktır. Dünya kulübü olmak kolay değil. Dünya kulüpleriyle mücadele edecekseniz ekonomik anlamda da onlar gibi olmalıyız.”

“Biz Türkiye’nin her yerinde şube açacağız. Tahminen 200 şube açmayı düşünüyoruz. Bugüne kadar 40 şube açıldı. Bunlardan bir tanesi de Konya şubesi. İnşallah burada üye kapasitesini genişleteceğiz. Güçlü olmamız için tabanı bütün F.Bahçeliler’e yaymamız lazım. Onları üye yapmamız gerek. Büyük maç oynanınca stat dolu ama diğer maçlarda stat yarı yarıya boş. Bunları bizler önlemeliyiz.Kulüp üyeleri bilet alacak, kombine alacak. Böylece gelirler baştan belirlenmiş olacak. Aksi halde kulübün bütçe dengeleri bozulmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin her yerine ve Avrupa’nın bazı yerlerine Fenerbahçe Evleri yapacağız. Bunları tamamen kulübün almış olduğu arazilerin üzerine yapacağız.”

100’ün üzerinde yeni üyenin başvurusunun yapıldığı gecede, F.Bahçe Konya Şubesi Başkanı Bülent Kaşoğlu tarafından Aziz Yıldırım’a Mevlevi Sarığı “Destar-ı Şerif” ve Ali Okur Hoca’nın özel yapım Ney’i hediye edildi. Akşam yemeğinin ardından üyelerle fotoğraf çektiren Yıldırım, ‘Destarlı Semazen Sikkesi’ni çok beğendiğini ifade etti.