Bir birlerini üzmediler

Bir birlerini üzmediler

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu K-Pet Süper Ligi’ne galibiyet ile başlamak isteyen iki takım Cihangir ile Bostanco Bağcıl’ın karşılaşması 1-1’lik beraberlikle tamamlandı. Raif’in kırmızı kart görmesi ile son 23 dakikayı 10 kişi oynayan Bağcıl 5.dakikada da kazandığı penaltıyı Peoron ile değerlendiremedi.

Galibiyet arzulayarak sahaya çıkan iki takım Cihangir ve Bostancı Bağcıl’ın yenişemediği mücadelede Cihangir’in golünü 8’inci dakikada Nasuh Güngör; Bostancı Bağcıl’ın golünü ise, 33’üncü dakikada Zekai Serdar kaydetti.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu K-Pet Süper Ligi’ne galibiyet ile başlamak isteyen iki takım Cihangir ile Bostanco Bağcıl’ın karşılaşması 1-1’lik beraberlikle tamamlandı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf, taraftar desteğini de yanına alan ev sahibi Cihangir oldu.

1’inci dakikada, Mete Sağır’ın şutunda top kaleci Türk-kan Delideniz’in kucağında kaldı.

5’inci dakikada, topun ceza sahası içerisinde Mikail Sivri’nin eline çarpması sonunda Bostancı Bağcıl penaltı kazandı. Penaltı atışını Slaucho Peoron kullandı ancak kaleci Raif Pehlivan Denktaş gole izin vermedi.

8’inci dakikada, Cihangir’in kazandığı köşe atışını Fırat Er-salan kullandı, topa ön direkte yükselen Nasuh Güngör kafa vuruşuyla topu ağlara yolladı, Cihangir: 1 – B. Bağcıl:0.

33’üncü dakikada, Cihangir orta sahasında anlamsız bir top kaptırma sonrası ani gelişen Bostancı Bağcıl atağında topla buluşan Zekai Serdar kaleci ile karşı karşıya kaldı ve topu kalecinin yanından ağlara göndererek skoru dengeledi, Cihangir: 1 – B. Bağcıl: 1.

43’üncü dakikada, Cihangir’in kullandığı köşe atığında topla arka direkte buluşan Kaho Yanick Stephane’nin kafa vuruşunda top az farkla yan-
dan dışarı gitti.

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1’lik beraberlikle kapandı.

İkinci yarıda her iki takımın da galibiyet golü arayışları vardı, ancak kale direkleri gole izin vermedi.

62’inci dakikada, Bostancı Bağcıl’dan Ertaş Taşkıran’ın şutunda top kale direğinden geri döndü.

65’inci dakikada, bu kez Cihangir’den Turgut Kaan Çoban’ın gollük vuruşunda kale direği gole izin vermedi.

67’nci dakikada, ikinci sarı kartını gören Raif Selden kartların rengi kırmızıya dönüştüğünden oyun dışına alındı.

Geride kalan dakikalarda başka gol olması ve 1-1 beraberlikle tamamlanan karşılaşma sonrası her iki takım da yeni sezona birer puan ile başlamış oldu.

KAYNAK detay