Bostancı’da futbola gölge düştü!

Bostancı’da futbola gölge düştü!

K-Pet Süper Lig’in 15. haftada Bostancı’da Bostancı Bağcıl – Lefke arasında oynanan derbide futbola gölge düştü.

Bostancı’da Bostancı Yakup Özorun Stadı’nda, Bostancı Bağcıl ve Lefke arasındaki derbi golsüz ve sakin devam ederken, 78. dakika Sabri Selden’in golünün ardından bir anda ateşlenen ve çıkan olaylar nedeniyle, oyun alanında bir anda büyük bir trajedi yaşandı.

GOL SONRASINDA OLANLAR OLDU

78. dakikada Lefke ceza alanı içerisine doğru uzun atılan hava topunda Lefke kalecisi Mehmet Özeralp ile Bostancı Bağcıl futbolcusu Kadir Hakel’in havada kötü şekilde çarpışmasının ardından bir anda oyun alanında boşta kalan topla buluşan Sabri Selden topu ağlara gönderdi ve Bostancı Bağcıl’ı 1-0 öne geçirdi. Fakat golün arkasından Lefkeli oyuncuların kaleciye faul yapıldığı düşüncesiyle yoğun şekilde itirazıyla hakem Fehim Dayı’nın üzerine gitti.

SAHA İÇERİSİNDE HEM KARGAŞA HEM SAĞLIK TRAJEDİSİ

Gol öncesinde gerçekleşen pozisyonda Lefke kalecisi Mehmet Özeralp ve Kadir Hakel kötü şekilde çarpışmasının sonucunda yerde acı içerisinde kıvranan iki futbolcunun durumunu gören Bostancı Bağcıl takım kaptanı Ahmet Zaifoğlu’nun sağlık ekiplerini bir anda oyun alanı içerisine çağırmasıyla saha içerisindeki kargaşaya bir de sağlık trajedisi eklendi. Lefke kalecisi Mehmet Özeralp’ın yere düşmesinin ardından dilinin dönerek boğazına kaçmasının üzerine Kaleci Mehmet bir anda nefessiz olarak kaldı. Statta ambulans olmaması bir anda büyük bir skandal yaşanmasına neden oldu. Yaşanan kötü olay sonucunda şans eseri statta bulunan Doktor Erkut Öner’in Kaleci Mehmet Özeralp’a yaptığı müdahale, bir anlamda nefessiz şekilde yerde kıvranan Mehmet’i tekrardan hayata döndürdü. Yaşanan kötü olay sonrasında Mehmet Özeralp Cengiz Topel Hastanesi’nden çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastaneden elde edilen bilgilere göre, Lefke Kalecisi Mehmet Özeralp’ın ciddi bir sıkıntısının olmadığı, durumun kontrol altına alınarak, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Mehmet Özeralp’ı kontrol eden hastanedeki doktorundan elde edilen bilgiye göre, Mehmet’in hastanede gerekli tetkiklerinin yapılmasının ardından taburcu edilmesi bekleniyor.

Aynı pozisyonda belinden sakatlanan Kadir Hakel’in de ciddi bir sakatlığının olmadığı öğrenildi.

HAKEM FEHİM DAYI TARAFTARLARCA TARTAKLANDI

78. dakikada yaşanan karambolde hakem Fehim Dayı’nın pozisyonu gol olarak nitelendirmesi üzerine oyun alanı da bir anda karıştı. Bu sırada Lefkeli futbolcular yoğun itirazlarla Fehim Dayı’nın üzerine yürüdü. Yaşanan olayların sonrasında oyun alanı içerisine giren taraftarlarca maçın orta hakemi Fehim Dayı bir anda bir kargaşanın ortasında kaldı. Maçın orta hakemi Fehim Dayı oyun alana giren taraftarlar tarafından itilip, kakılarak tartaklandı. Yaşanan olaylar sonucunda maçın orta hakemi polis tarafından güvenlik çemberine alındı. Olay sonucunda emniyet güçlerinin yetersiz kaldığı da görüldü. Fakat olayların yatışmasının ardından saha komiseri tarafından yapılan açıklamada, karşılaşmanın güvenliği için 21 adet polisin görevlendirildiğini ve güvenlik önlemlerinin yeterli olduğunu savundu.

HAKEM FEHİM DAYI MAÇI TATİL ETTİ

Yaşanan olaylar sonrasında maçın hakemleri Polis tarafından soyunma odasına götürüldü. Soyunma odasına giden maçın orta hakemi Fehim Dayı tarafından yapılan açıklamada, santrası yapılmayan gol sonrasında maçın yetersiz olan güvenlik tedbirleri nedeniyle tatil edildiği öğrenildi.