“Bu galibiyetler kredimiz olacak”

“Bu galibiyetler kredimiz olacak”

K-Pet Süper Lig’de 5’te 5 yaparak zirvede yer alan Yenicami’nin teknik direktörü Turan Altay, Havadis’e açıklamalarda bulundu.

Süper Kupa finali de dahil oynanan 6 maçı kazandıklarına dikkati çeken teknik direktör Altay, “Kazanmak güzel ancak kazanma alışkanlığı daha da güzel. Bir bunu alışkanlık haline getirdik. Bu galibiyetler özgüvenimizi daha da yukarıya çekmemiz için önemli. Bu özgüvenimiz ayrıca iki yıllık birlikteliğin sonucudur. Oyuncularımız teknik heyet olarak ne istediğimizi biliyorlar. Başarı da buna paralel olarak geliyor” ifadelerini kullandı.

“Futbolcularıma dağcıları örnek gösteriyorum”

“Ben oyuncularımla her yaptığım toplantıda kendilerine dağcıları örnek gösteriyorum” diyerek sözlerini sürdüren teknik direktör Turan Altay, “Dağcılar zirve yürüyüşünde belli noktalarda güç kuvvet toplamak için mola verir. Bizim de şanssız olduğumuz kötü olduğumuz günler olacak. Berabere kalacağız belki de kaybedeceğiz. Ancak ben oyuncularıma bu molanın bu haftalarda verilmeyeceğini söylüyorum. Çünkü bire bir rakiplerimizle oynuyoruz. Geçen hafta Lefke ile oynadık bu hafta ise Doğan Türk Birliği ile oynayacağız. Bu haftalarda kazanmamız sadece zirvede olmamızı değil birebir rakiplerimiz ile de puan farkını açmamıza yarayacak. Doğan maçını da kazanırsak daha da rahatlayacağız ve puan farkını açacağız. Daha sonra şanssız bir günümüzde puan kaybedersek aldığımız bu galibiyetler bizim kredimiz olacak” dedi.

“DTB maçı cumartesi gecesi oynansın”

Rakiplerini ayırt etmeden çok çalıştıklarını söyleyen teknik direktör Turan Altay, “Moral motivasyonumuz en üst seviyede. Her hafta oynayacağımız rakibimizi ciddiye alıyoruz ve ona göre hazırlanıyoruz. Çok çalışıyoruz. Hedefimiz şu aşamada zirveyi kimseye bırakmamak” şeklinde konuştu. Yenicami Teknik Direktörü Turan Altay ayrıca Doğan Türk Birliği ile 1 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te oynayacakları karşılaşmanın final havasında geçmesi ve taraftarın ilgi göstermesi bakımında Cumartesi gecesi oynanmasının daha iyi olduğu yönünde fikir belirtti.

TARAFINDAN abdullah eğilmez
KAYNAK havadis