Cizre’de futbol terörü!

Cizre’de futbol terörü!

Aydınspor’lu Aytek Aşıkoğlu Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Aydınspor 1923 ile Cizrespor maçının ardından olay açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kupası 2. Turu’nda Cizrespor ile karşılaşan ve mücadeleden 3-1 mağlup ayrılarak kupaya veda eden Aydınspor’dan Aytek Aşıkoğlu, mücadele sonrasında mikro blog sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamalar ile gündeme geldi.

Aşıkoğlu, mücadeleyi oynadıkları Silopi İlçe Stadı’nda hayati tehlikelerinin olduğunu ve mücadeleyi kazanmaları durumunda sahadan ‘canlı’ ayrılamayacaklarını söyledi.

İŞTE AYTEK’İN SÖZLERİ…

“Şükurler olsun TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM şükürler olsun ATATÜRK’ÜN EVLADIYIM. Bir tane türk bayrağinın olmadığı bizden başka kimsenin türkçe konuşmadıği istiklal marşımizi sadece bizim söyledigimiz bir yerde Türkiye Kupasi maçı oynadik.tehditler icinde sözde stada girerken yedigimiz dayaklar arasinda arama yapilmadan iceri alinan 5000 eli taşlı kişilerin icinde bazi arkadaslarimizin hakli olarak oynamak istemedigi bazilarinin ise korkudan elinin ayaginin titredgi kupa maci oynadik. Kimse kusura bakmasin, biz bugün burada kazansaydik mactan sonra kimse sağ kalmazdi. Tek tesellim tekrardan ailemi gorecek olmam. Bazen nefes aldigina hayatta kaldigina şükredersin işte oyle bir gündü”

ZIRHLI ARAÇ İLE AYRILDILAR

Öte yandan takımın bir başka oyuncusu Sezer Sezgin de, maç sonunda zırhlı araç ile stattan ayrıldıklarını belirten bir mesaj gönderdi.

--1061228

--1061229