Derbinin KKTC’de oynanmasını reddettik

Derbinin KKTC’de oynanmasını reddettik

Türkiye Basketbol Federasyonu, Kadınlar Türkiye Kupası finalini KKTC’ye önerdi ancak sporumuzu yönetenler bu olayı ilginç bir gerekçe ile kabul etmediler

ÖNERİ REDDEDİLDİ:

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Kadınlar Türkiye Kupası finalini KKTC’de yapmak istemesine sporumuzu yönetenlerden olumlu cevap çıkmadı ve büyük bir organizasyon elimizden gitti. TBF’nin salonda 4 soyunma odası, hakem odası, doping odası ve naklen yayın için internet bağlantıları istemesi yetkililerimizin gözünü korkuttu

ELİMİZİN TERSİYLE İTTİK:

Son Euroleague Kadınlar Şampiyonu Galatasaray Odeabank ile finalisti Fenerbahçe’nin favori olduğu kupada, finali bu iki ezeli rakibin oynayabilme ihtimali düşünülürse ülkemizin böyle tarihi bir güne tanıklık etme şansı kaçtı. Parasızlık ve bu olayın altından kalkılamama korkusu ise böyle büyük bir organizasyonun elden gitmesine neden oldu

Ülkemiz spor ambargosu ile yaşamaya devam ederken ele geçen fırsatlar da tek tek heba edilmeye devam ediliyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu, KKTC Basketbol Federasyonu’na Kadınlar Türkiye Kupası 8’li finalini önerdi ancak ilgililerimiz bu olaya hayır dedi ve büyük bir fırsat kaçmış oldu.
Sekiz takımın mücadele edeceği 8’li final karşılaşmaları 24-28 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecekti.

Öneri reddedildi

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Kadınlar Türkiye Kupası finalini KKTC’de yapmak istemesine karşın sporumuzu yönetenlerden olumlu cevap çıkmadı ve büyük bir organizasyon elimizden gitti.

8’li finale Türkiye ve Avrupa Euroleauge Kadınlar Şampiyonu Galatasaray Odeabank, lig ve Avrupa ikincisi Fenerbahçe, Euroleague ekibi Abdullah Gül Üniversitesi, Adana ASKİ, Botaş, Orman Gençlik, Mersin BŞB ve İstanbul Üniversitesi BGD takımları katılacaktı.

İstekler göz korkuttu

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun salonda 4 soyunma odası, hakem odası, doping odası ve naklen yayın için internet bağlantıları istemesi yetkililerimizin gözünü korkuttu.

Bu istekler karşısında Spor Dairesi Müdürlüğü, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bu isteklerini karşılamayacağını belirterek öneriye olumlu yaklaşmadı.

Hem reklam hem de büyük gelirden olduk

Şampiyona için KKTC’ye gelecek olan Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ve kulüplerin otellerimizde konaklayacak olması ülke turizmine büyük katkı sağlayacaktı.

5 gün boyunca Türkiye basını bu finallerin KKTC’de yapıldığını yazıp ekranlara getirmesi bile ülkemiz açısından büyük bir reklam olacaktı.

Yıllarca spor ambargosu ile karşı karşıya kalan ülkemize Türkiye Basketbol Federasyonu ve Avrupa Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’in gelecek olması da işin önemini göstermekteydi.
Bir de Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe rekabetinin yaşanacak olması olayın bir başka yönü idi ancak bu fırsat kaçırıldı.

KAYNAK Havadis