Erkan Zengin imzayı attı!

Erkan Zengin imzayı attı!

Trabzonspor’un ses getiren transferi Erkan Zengin’in imza töreninde Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bir gazeteciyle dalga geçti. Erkan Zengin için ayağına giden tek başkansınız sözü üzerine Hacıosmanoğlu, Cevat kardeşimiz, çok güzel yazılar yazıyor. Bu arada zannedersem hafızasında silinmeler olmuş. dedi.

99 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

İsveç asıllı Türk futbolcu, bordo-mavili kulüple 2,5 yıllık sözleşmeye imza attı. Öte yandan Erkan Zengin, Trabzonspor’da 99 numaralı formayı giyecek.

Trabzonspor’un uzun uğraşlar sonunda kadrosuna kattığı ve adeta şehri ikiye bölen oyuncusu Erkan Zengin, yeni takımıyla sözleşme imzaladı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da Erkan’la birlikte tartışılan süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

HACIOSMANOĞLU: “ERKAN O SÖZLERİ SÖYLEMEDİ”

İbrahim Hacıosmanoğlu, Erkan Zengin hiçbir zaman ‘Ben Trabzonspor’da oynamayacağım’ diye bir söz söylememiştir. Söyleseydi zaten benim açıklamalarımdan da okuduğunuz gibi burada olmazdı. Biz İsveç’e gittiğimizde bizi güzel bir restoranda ağırladılar. Evine gittiğimizde çok şaşırdık. Evde neredeyse herkes Trabzonsporluydu. Hatta Muzaffer diy bir amcası varmış, maçlardan önce iki rekat namaz kılıyormuş. Gerçekten bize katkısı olacaktır. Trabzonspor’a hayırlı olsun. ifadelerini kullandı.

HACIOSMANOĞLU, GAZETECİYLE DALGA GEÇTİ

Bir gazetecinin Trabzonspor tarihinde bir futbolcunun ayağına giden tek başkansınız sözlerine kızan Hacıosmanoğlu Erkan tarzında bir oyuncuya Trabzonspor’un ihtiyacı olduğunu teknik kadro söylüyor. Biz de inandık aldık. Cevat kardeşimiz, çok güzel yazılar yazıyor. Bu arada zannedersem hafızasında silinmeler olmuş. Bizden önceki başkanlar da çok gidip geldiler. Hatta o futbolcularla fotoğraf çektirdiler ama bazıları Moskova’ya gitti. Trabzonspor’a katkısı olacaksa, İsveç’e değil, dünyanın öbür ucuna da gideriz. Yarın da gitmem gerekiyorsa giderim. Erkan’ın ailesini de gördükten sonra, Trabzonspor sevgisini gördükten sonra onun bize ne kadar katkı sağlayacak bir oyuncu olduğunu anladım. Trabzonspor başkanı her yere gider. Gurur yaparsanız iş yapamazsınız… diyerek muhabiri ti’ye aldı.

HACIOSMANOĞLU: KİMSEYLE YARIŞ İÇİNDE DEĞİLİZ

Hacıosmanoğlu, Biz transferde kimseyle yarış içinde değiliz. Bizim talip olduğumuz oyunculara talip olanlar oluyor. Camialar kendi gücünü göstermek için bazen bu transferleri yapar. Prestij için iyidir bunlar. Trabzon şehir olarak da bu ülke için önemlidir. Eskiden İstanbul takımlarının talip olduğu oyuncuları Trabzonspor alamaz denirdi. Böyle bir şey yok. Trabzonspor çok güçlü bir kulüptür. Takip ettiğimiz oyuncular var. Hocamızın isteği doğrultusunda kadromuzu güçlendirmek istiyoruz. dedi.

ERKAN: TRABZONSPOR BUNDAN SONRA BENİM HER ŞEYİM

Başkan Hacıosmanoğlu’ndan sözü alan Erkan Zengin şöyle konuştu: Trabzonspor’a imza attığım için inanılmaz mutluyum. Benim 20 gündür neler çektiğimi kimse bilemez. İsveç’teydim, birçok olayı takip edemedim. Ben Eskişehir’den ayrılırken Trabzonspor devrede değildi. O zaman bir kulüple (Fenerbahçe demiyor) görüşmüştüm. Trabzonspor bundan sonra benim her şeyim. Burada olmaktan inanılmaz mutluyum. Bir başkan ve hocanın beni İsveç’e kadar gelip alması beni çok mutlu ediyor. Ben Trabzonspor için bundan sonra her şeyi yaparım.

ERKAN: “EN KISA SÜREDE HAZIRIM”

Futbolda baskı her zaman var. diyen Erkan, Eskişehir’de de vardı. Her zaman en iyisini yapmanız lazım. Bu olaylardan sonra baskı daha da artacaktır. Ama ben bu baskıyı kaldıramayacaksam fubol da oynamayayım o zaman… 20 gündür çalışmalarımı sürdürüyorum. En kısa sürede her anlamda hazır olacağım. dedi.