Eroğlu, Dünya Futbol Tenisi Şampiyonasının açılışına katıldı

Eroğlu, Dünya Futbol Tenisi Şampiyonasının açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Lefkoşa’da yapılan “11’inci Dünya Futbol Tenisi Şampiyonası”nın açılış törenine katıldı.

Uluslararası Futbol Tenisi Federasyonları Birliği (FIFTA) ile KKTC Futboltenisi Federasyonu işbirliğinde, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın açılış töreninde, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, FIFTA Başkanı Dubravko Lipnjak, FIFTA Asbaşkanı ve KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur da hazır bulundu.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, FIFTA Dünya Şampiyonasının KKTC’de gerçekleşmekte olmasından onur duyduğunu ifade etti.

Şampiyonanın düzenlenmesinde katkı koyanlara teşekkür eden Eroğlu, “şampiyonanın spor alanında ambago uygulanan KKTC’de yer alması gurur verici” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde gençlere spor alanında ambargo uygulanmasını tasvip etmediğini ifade eden Eroğlu, “KKTC’de müsabakaların yer almasıyla her geçen gün ambargo zayıflayacak, neticede ambargo ortadan kalkacak” dedi.

LİPNJAK

FIFTA Başkanı Dubravko Lipnjak yaptığı konuşmada, KKTC’de çok sıcak karşılandıklarını, üç yıl önce FIFTA Avrupa Şampiyonası’nın büyük bir başarı ile KKTC’de yapıldığını, FIFTA Dünya Şampiyonasının ise daha büyük bir başarı olacağına inandığını kaydetti.

SONGUR

FIFTA Asbaşkanı ve KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur da, KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun 2009’dan beri uluslararası alanda faaliyet göstermekte olduğunu, futboltenisini sevdirmek ve uluslar arası arenada yer alma adına epey yol kat edildiğini kaydetti.

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun FIFTA’ya 2009’da üye olduğunu, 2014’de ise 11’inci Dünya Futboltenisi Şampiyonası’na ev sahipliği yapmakta olduğuna dikkat çeken Songur, “Gelişim ve dünyaya açılma adına atılan her adım KKTC halkı ve özellikle geçlerimize heves vermektedir” dedi.

11’nci FIFTA Dünya Şampiyonası, 24 Ekim’de tamamlanacak. Erkekler, bayanlar, gençler, çiftler, üçlü takımlar kategorilerinde yer alacak şampiyonaya, 27 ülkeden kafileler katılıyor.