Forest’te keyifler yerinde

Forest’te keyifler yerinde

Futbolda 2014-2015 sezonu için tüm takımlar hazırlıklarını sürdürürken, şampiyonluğun en büyük favorileri arasında gösterilen Küçük Kaymaklı, Girne’deki kampına devam ediyor.

Önceki gün başlayan ve 5 gün sürecek kamp için Girne’deki Grand Pasha Hotel’i kullanan yeşil-siyahlılar, idmanlarını ise Pia Bella Sahası’nda gerçekleştiriyor.

Kıbrıs Gazetesi Spor Servisi ekibi 25 futbolcunun katıldığı kamp ortamını görmek ve yetkililer ile görüşmek için Kaymaklı kampını ziyaret etti.

Başkan Ali Başman yanında asbaşkanlar Ali Kamacıoğlu ve Mehmet Özler kamp ile birlikte transfer çalışmaları ve beklentileri sıraladı.

Ali Başman: Gençleştirme hedefine uygun adımlar attık

Başman, gençleştirme hedefine uygun adımlar attıklarını ve çok yetenekli oyuncuların bulunduğu takımlarından şampiyonluk beklediklerini ifade etti. Ali Başman, başka bir transfer düşüncelerinin olmadığını, Yenicami ile İbrahim Çıdamlı konusunda yaptıkları pazarlığın yüksek rakam nedeni ile olumsuz sonuçlandığını açıkladı. Genç futbolcuların kendilerini geliştirdiğini gözlediğini vurgulayan Başman kadrolarının genişlediğini ve önlerinin açık olduğunu belirtti.

Kulüp olarak dengeli bir bütçe ile hareket ettiklerini ve bu dengeyi bozmaya hiç niyeti olmadığını ifade eden Ali Başman, huzurlu bir ortam bulunduğunu ve bunu sürdürerek hedefledikleri başarıyı kazanacaklarını dile getirdi.

Canova: 4-3-3 ve 4-4-2 üzerinde duruyoruz

K.Kaymaklı Teknik Direktörü Fırat Canova ise bu sezon ofansif zenginliği yüksek bir takım olduklarını, bu yüzden de sistemleri içerisinde alternatifler oluşturduklarını belirtti. 4-3-3 sistemi üzerinde durduklarını, ancak 4-4-2’nin uygulanması daha zor ama çok daha iyi iş yapabilecekleri bir sistem olduğunu vurgulayan Canova, iki dizilişi de uygulayabilecekleri gibi daha farklı alternatifler de oluşturabileceklerine değindi.

Yeni transferleri Kingsley’in hazır gelmediğini, yaklaşık 9-10 kiloluk bir fazlalığının olduğunu belirten Canova, oyuncuyu yoğun idman programı içerisinde değil, kampın ardından diyete sokacaklarını ve kısa sürede hazır hale getirmeye çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Kaptanlar ortamdan memnun

Takım kaptanları Hamis Çakır ve Hüseyin Adal ise takımdaki ortamın oldukça iyi olduğunu, arkadaşlık seviyesinin son derece yükseğe çıktığını belirttiler.

İki kaptan futbolcular olarak çok sıkı çalıştıklarını ve motivasyonlarının da bir hayli yüksek olduğunu belirtirlerken, genç futbolcuların takıma ve sisteme adaptasyonunun tamamlanması ile çok etkili bir takım olacaklarına vurgu yaptı.