“Futbolcu 50-60 maç oynamalı”

“Futbolcu 50-60 maç oynamalı”

Türkiye’nin tanınmış teknik direktörlerinden Güvenç Kurtar, Antalya’daki spor yazarları seminerinde önemli açıklamalar yaptı.

Spor yazarlarının Antalya’da gerçekleşen seminerinde Türkiye’nin önemli teknik direktörü Güvenç Kurtar da yer aldı ve seminer ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Güvenç Kurtar, “KTSYD Concorde De Lux Resort Hotel’de Sporun Vizyonu Semineri’ne davet edilişim nedeni ile dernek yönetim kurula teşekkür ederim. Seminer boyunca spor yazarları arasındaki gözle görünür birlik ve beraberlik, iyi ilişki beni memnun etti.

Diğer konuşmacı meslektaşım Caner Oshan’ın gündeme getirdiği KKTC futbol ile ilgili sorunların kaynağı hemen hemen belli ve tamamen ekonomik nedenlere dayalıdır. Ayrıca herkes tarafından bilinen bu sorunların siyasilerle ve dolayısı ile devlet tarafından çözüleceği ortadadır. Buna mukabil çözüm ile ilgili organizasyonda birliktelik sağlanamıyor.

Devletin kulüplere arsa tahsis etmesi ve bu arsaların da vakıf yönetim ve denetiminde müteahhitlere belli bir yüzde karşılığı devredilip, kulüplerin tesis sorunlarına son verilmesi ilk önereceğim hususu teşkil ediyor” dedi.

Kurtar’dan BAL açıklaması

Ülkenizde güncel hale gelen futbolcularınızın Türkiye’deki BAL ligine transferi ile ilgili görüşlerini belirten Kurtar, Türkiye’de 13 bölgeye ayrılmış olan BAL Ligi’nde futbolculara harcanan paranın, 3. Lig seviyesinde olduğunu dile getirdi. Fakat bu ligde oynayan futbolcuların 6 ay top oynayıp 6 ay yattığını vurguladı.

Normal bir futbolcunun yılda 50-60 maç oynamasını gerektiğini ifade eden Kurtar, bu şartlarda futbolcunun kendisini geliştiremeyeceğini söyledi. Kurtar konuşmasını “Devlet katkı sağlamazsa spor kalkınmaz” diyerek tamamladı.

TARAFINDAN coşkun kutay
KAYNAK havadis