Garga, Gönyeli’yi uzatmalarda gagaladı (2-3)

Garga, Gönyeli’yi uzatmalarda gagaladı (2-3)

K-Pet Süper Ligi’nin üçüncü haftasına galibiyete hasret olarak giren iki takımın mücadelesinde, amacına ulaşan ev sahibi Gönyeli’yi 3-2 mağlup eden konuk ekip Mağusa Türk Gücü (MTG) oldu.

Karşılaşmaya adeta gol ile başlayan konuk ekip Mağusa Türk Gücü, galibiyet golünü son anda buldu. Golden sonra başlama vuruşu yapılmadan oyun tamamlandı.

8’inci dakikada, sağdan gelişen MTG atağında Olgun Tekbıyık’ın ortasında kaleci Kemal Bağbal’ın boşa çıkmasıyla topla arka direkte buluşan Uğur Naci Gök, topu boş kaleye göndermede zorlanmadı, Gönyeli:0 -MTG:1.

10’uncu dakikada, gelişen Gönyeli atağında top Coşkun Ulusay ile birlikte yükselen Lewis Abrahun Mi-ke’ın eline çarpınca, orta hakem Hakan Muhtaroğlu penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışını Coşkun Ulusoy gole çevirdi, Gönyeli: 1 -MTG:1.

15’inci dakikada, sağdan gelişen Gönyeli atağında yapılan ortaya Cokun Ulusoy kafa vurdu ve MTG kalesi önünde karambol oluştu. Topa son dokunan Yusuf Palaz, takımını galibiyete yükselten gole adını yazdırdı, Gönyeli:2 – MTG: 1.

Karşılaşmanın ilk yarısı ev sahibi Gönyeli’nin 2-1’lik galibiyetinde kapandı.

İkinci yarıda konuk ekip MTG’nin beraberlik golü arayışları vardı ancak, Gönyeli savunması uzun süre buna izin vermedi.

90’ıncı dakikada, Nurettin Gecekuşu’nun Gönyeli sunmasını arsından çıkarttığı topla savunma hattının arkasında topla buluşan Uğru Naci Gök, plase bir vuruşla topu ağlara göndererek skoru dengeledi, Gönyeli:2 – MTG:2.

90+4’üncü dakikada, soldan gelişen MTG atağında Sami Ergazi’nin arka direğe ortasında topla buluşan isim Uğur Naci Gök hem kendisinin, hem de takımının üçüncü golünü bu kez kafa vuruşuyla ağlara gönderdi ve santrası yapılmayan bu golle karşılaşmanın skorunu Gönyeli:2 -MTG:3 olarak ilan etti.

Bu skorla ilk galibiyeti ve üç puanını elde eden konuk ekip MTG olurken; ev sahibi Gönyeli bir puanda kaldı.

KAYNAK detay