Geçemeyen Maç yönetemeyecek

Geçemeyen Maç yönetemeyecek

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu net konuştu ve testi geçemeyen hakemlere 24 Eylül’de bir sınav daha uygulanacağını ve testi yine geçmeyen Hakemlerin kesinlikle maç yönetmeyeceğini söyledi

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu geçtiğimiz gün yapılan test ile ilgili olarak bu yapılan testin ilk test olduğunu ve böyle bir sonucun çıkmasının normal olduğunu, liglerin başlamasına daha uzun bir süre olduğunu söyleyerek başarısız olan hakem arkadaşların çalışarak 2.testte başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Sertoğlu, MHK’nın gerekli çalışmaları yaptıklarını ve testi geçemeyen çok hakem olduğunu ancak yapılacak gerekli çalışmalar ile sıkıntının ortadan kalkacağına inandığını ifade etti.

Başkan Sertoğlu açıklamalarına devam ederken, ancak şunu net bir şekilde ifade etmeliyimki 24 Eylül’de yapılacak ikinci testte sınavı geçemeyen her kim olursa olsun maç yönetmeyecek. Bunu bilerek hakemlerimiz hareket etsin ve daha fazla çalışarak sınavda başarılı olsunlar dedi.

Her yıl ilk sınavlarda bu tür sıkıntıların yaşandığını ve ikinci sınavda hemen hemen herkesin başarılı olduğunu ancak bu sezon öncesi testi geçemeyen hakem sayısının fazla olduğunu fakat 2.testi geçecek potansiyelin hakemlerimizde olduğunu söyleyen Sertoğlu paniğe gerek olmadığını belirtti