Girne kaçıyor, Baf kovalıyor

Girne kaçıyor, Baf kovalıyor

K-Pet 2. Lig’de hafta sonu oynanan karşılaşmalarla 8. hafta tamamlandı

ZİRVEDE FARK KORUNDU:

Yenilgisiz lider Girne Halk Evi deplasmanda Akova engelini de 2-0’la geçerek en yakın takipçisi Baf’ın 5 puan önünde 22 puanla liderliğini sürdürdü. Baf Ülkü Yurdu ise konuk ettiği Maraş karşısında 4-2 galip gelerek liderle arasındaki puan farkının açılmasına izin vermedi ve 17 puanla 2. sırada zirve takibine devam etti

2014-2015 futbol sezonu K-Pet 2. Lig’de hafta sonu oynanan karşılaşmalarla 8. hafta tamamlandı.

Yenilgisiz lider Girne Halk Evi deplasmanda Akova engelini de 2-0’la geçerek yoluna doludizgin devam etti.
Girne Halk Evi bu sonuçla en yakın takipçisi Baf Ülkü Yurdu’nun 5 puan önünde 22 puanla liderliğini sürdürdü. Akova ise 5 puan ve averajla ligin dibinde kaldı.

Baf Ülkü Yurdu konuk ettiği Maraş karşısında 4-2 galip gelerek liderle arasındaki puan farkının açılmasına izin vermezken 17 puanla 2. sırada zirve takibini sürdürdü. Maraş 8 puanla 10. sırada yer aldı.

Türkmenköy evinde Çanakkale ile 0-0 berabere kalarak zirve yolunda önemli puan kayıpları yaşadı.
Yeşil-beyazlılar 14 puan ve averajla üçüncü sıradaki yerini korusa da zirvenin 8 puan gerisine düştü. Çanakkale ise puanını 8 yaparak averajla dokuzunculukta kaldı.

Karşıyaka evinde Dipkarpaz’ı 4-1, Ozanköy de evinde Tatlısu’yu 4-2 yenerek puanlarını 14’e yükselttiler ve üçüncü sıradaki Türkmenköy’ü yakaladılar. Aynı puana sahip iki takımdan Karşıyaka averajla dördüncü, Ozanköy de averajla beşinci sırada yer aldı. Rakiplerine farklı mağlup olan Dipkarpaz 5 puan ve averajla 12., Tatlısu da 8 puan ve averajla 8. sırada bulunuyor.

Doğancı, Vadili’yi 2-1 yenerek puanını 12 yaptı ve rakibini yakaladı. Doğancı 12 puan ve averajla 7. sırada bulunurken, aynı puana sahip Vadili averajla 6. Sırada kaldı.

Ortaköy deplasmanda Gaziköy’ü 3-1 yenerek önemli bir galibiyete imza attı. Ortaköy bu sonuçla ligdeki ilk galibiyetine ulaşırken 6 puanla düşme hattından kurtulup 11. sıraya çıktı. Gaziköy ise 5 puan ve averajla düşme hattı olan 13. sırada yer alıyor.

Gol krallığı yarışında bu hafta da 2 gol kaydeden Baf Ülkü Yurdu forveti Yasin Kansu 11 gole ulaşarak liderliğini devam ettirdi. Yasin’i 7 golle Girne Halk Evi’nin tecrübeli oyuncusu Jacques takip ediyor.

1.Lig’de heyecan 22-23 Kasım tarihlerinde oynanacak 9. hafta maçlarıyla devam edecek.

TARAFINDAN Okan KARADEMİR
KAYNAK Havadis