Gomis Fenerbahçe’nin listesinde!

Gomis Fenerbahçe’nin listesinde!

Sezon başında da Fenerbahçe’nin gündemine gelen 29 yaşındaki forvet, Premier Lig’de oynamak istediği için o dönem tercihini Swansea’den yana kullanmıştı. Ancak işler pek de planladığı gibi gitmedi. Fransız oyuncu, transfer hareketliliğinin yaşandığı şu günlerde sürpriz bir açıklama yaptı, kulübünden ayrılabileceğini söyledi.

Gomis, “Buraya tutkuyla gelmiştim ve oynamayı umuyordum. Bazı kulüplerden teklif aldım. Şu anda Swansea’ye konsantre oldum. Ayrılır mıyım? Evet, bu mümkün” sözleriyle kulübede oturmanın sıkıntılarını anlattı.

Önce sezon sonuna kadar kiralık

Başarılı futbolcunun ‘teklif aldım’ dediği takımlar arasında Fenerbahçe’nin de olduğu öğrenildi. Sarı- Lacivertliler’in, kulübünde mutsuz olan Fransız golcünün menacerleriyle temas kurduğu, yıldız futbolcuyu önce sezon sonuna kadar kiralamak, ardından da satın almak için önümüzdeki günlerde Swansea’ye de önerisini sunacağı iddia edildi.

Başkan Aziz Yıldırım kararlı

St.Etienne’de parladıktan sonra Lyon’a transfer olan Bafetimbi Gomis, burada adını tüm Avrupa’ya duyurdu. Adı zaman zaman Türk takımlarıyla da anılan Fransız oyuncu için Yıldırım birkaç kez transfer girişiminde bulunmuş ancak Gomis’e imza attıramamıştı. Fakat bu kez şartlar her iki taraf adına da çok müsait.

Ortalaması yarım devre

Gomis, Swensea’de bu sezon 22 maça çıktı, 4 gol attı, 3 asist yaptı. Fransız’ın oyunda kalma ortalaması 1039 dakika. Gomis’i yedek kulübesine hapseden Bony, Manchester City’ye gitti ama bu deneyimli oyuncuya 11 yolunu açmıyor, çünkü Swensea yine forvet arıyor.