İkisi de galibiyete kilitlendi

İkisi de galibiyete kilitlendi

Cumartesi oynanması gereken başkent derbisi olumsuz hava ve saha koşulları yüzünden ertelendikten sonra gözler bu akşam oynanacak olan maça çevrildi

Yenicami teknik patronu Turan Altay maça hazır olduklarını ve 2 maçlık kazanma serisini 3 maça çıkarmak istediklerini ve maça hazır olduklarını söyledi

Çetinkaya teknik patronu Erol Çağaloğlu ise kayıpla geçen iki haftadan sonra Yenicami derbisini kazanıp camia içi huzuru sağlamak istiyoruz dedi

Yenicami teknik patronu Turan Altay Serdarlı maçının kazanmaları gereken bir maç olduğunu ve kazanarak yola devam ettiklerini söyledi.

Serdarlı’nın katı bir savunma yapacağını biliyorduk ancak 2-0 kazanmamıza rağmen birçok gol pozisyonundan yararlanamadıklarını ve 2 maça çıkardıkları kazanma serisini daha ileriye götürmek istediklerini ve bunlardan birinin de Çetinkaya maçı olduğunu kazanmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Serdarlı maçında 3-4 sakatlık verdik ancak bunları toparladık ve maçın da ertelenmesi bu futbolcuların daha sağlıklı Çetin-kaya maçına çıkacak olmasını sağladı dedi. Çetinkaya’nın sıkıntılı bir durumda olduğunu ve derbilerin her zaman zor geçtiğini, bu maçında zor geçeceğini ancak kazanmak istediklerini ifade etti.

Maça hazırız
Çetinkaya teknik patronu Erol  Çağaloğlu büyük ha şarla çıktıkları DTB maçının kazanma arzusu ve sahada futbolcularının mücadele arzusundan son derece memnun ayrıldığını ancak puan çıkaramadıkları için de üzgün olduklarını söyledi.

DTB maçının son bölümlerinde 2-3 net gol pozisyonu kaçırdıklarını ve kazanabilecekleri bir maçtan mağlup ayrıldıklarını Doğan’ın ise bulduğu şansı de

ğerlendirerek 3 puanı aldıklarını söyledi. Bugün zorlu bir başkent derbisine çıkacaklarını ve yıllardır bu tür ’ derbilerin sonucunu kestirmenin zor olduğunu ancak artık puanla tanışmak istediklerini ve maçı kazanıp camia içinde huzuru da sağlamak istiyoruz dedi.

Çağaloğlu, fikstür dezavantajı ile lige başladıklarını ve 3 zorlu rakip ile karşılaşmak zorunda kaldıklarını ancak her şeye rağmen Yenicami’yi mağlup etmek istediklerini söyledi.

Cumartesi maçın ertelenmesi her iki takımın da lehine olduğunu düşünüyorum diyen Çağa-loğlu çünkü iki takımın da sakatlarının daha iyi konuma gelmesi için önemli bir süre alınmış oldu diyerek bugünkü maçta H.Küsbeci, Akın ve Sercan’ın ufak sakatlıkları olduğunu ancak forma giyeceklerini ifade ederek bu zorlu maçta rakiplerine de başarılar dilediğini söyledi.