Jimnastikçilerimizden büyük başarı!

Jimnastikçilerimizden büyük başarı!

KKTC Jimnastik Federasyonu 18 – 21 Eylül 2014 tarihlerinde Bosna Hersek’in Saray Bosna Kentinde dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Ritmik Jimnastik şampiyonasına katıldı.

Sporcularımız Bosna Hersek, Bulgaristan, Portekiz, Rusya, İspanya, Polonya, Makedonya, İtalya, Hırvatistan, Sırbistan, Hollanda, Ukrayna , Japonya ve Slovenyalı Sporcularla mücadele ettiler.

2009 doğumlu minik sporcumuz Sude Dönmez şampiyonanın en sempatik sporcusu seçilerek ödül almasının yanı sıra yarıştığı serbest seride iyi performans yaparak ülkemize ikincilik madalyası kazandı.

2005 doğumlu sporcumuz İpek Bakro yarıştığı serbest serisinde kategorisinde yarışan on dört sporcuya fark atarak ikinci olmuş ve ikincilik madalyası kazanarak ülkemize derece getirmeyi başardı.

2001 doğumlu sporcularımızdan Laden Tezer yarıştığı Çember – Lobut – Kurdele aletlerinde iyi performans göstererek Kurdele aletinde genel klasmanda üçüncü gelerek kürsüye çıkmış ve ülkemize madalya kazandırdı.

2001 doğumlu diğer sporcularımız Deniz Kumbur ve Esra Bakro Çember – Top – Lobut aletlerinde iyi performans yaparak gelecekteki yarışlar için ümit verdiler.

Uluslararası yarışı düzenleyen Bosna Hersek KKTC Jimnastik Federasyonu’na ve Antrenör Lidya Sarak Alıcı’ya yetiştirdikleri sporcuların gösterdikleri performans için katılım belgesi ve plaket vererek ödüllendirildi.

22 Eylül 2014 tarihinde kafilemiz ülkemize döndü.

IMG_5112

IMG_5107