K-Pet Futbol Ligleri’nde 1. Hafta Puan Durumu

K-Pet Futbol Ligleri’nde 1. Hafta Puan Durumu

2014-2015 Futbol Sezonu 27 Eylül Cumartesi günü oynanan maçlarala başladı. 

Büyük bir heyecanla başlayan K-Pet futbol liglerinde ilk gün bol gollü geçilirken, sezonun ilk haftasından sezonun belki de tümüne damga vurabilecek bir skor oluştu.

Süper Lig’de haftanın en önemli maçında Kupa Şampiyonu ile  KKTC Futbol Ligleri’nin en fazla şampiyon olan takımı “Efsane” Çetinkaya karşı karşıya geldi. Bu iki takımın mücadelesinde kolay kolay unutulmayacak bir skor meydana geldi. Çetinkaya’nın 8 kişi kaldığı mücadele Lefke, Çetinkaya’ya tam 8 gol attı. Maçta 8-1 sona erdi.

İlk gün maçlarının diğer bir dikkat çeken skoru da son şampiyon Yenicami’den geldi. Hafta içinde Süper Kupa’yı kazanarak sezona moralli başlayan Kartal, tekrardan bu sezon Süper Lig’te mücadele etmeye başlayan Lapta’ya Lapta’da 6 gol attı. Lapta ile Yenicami’nin karşı karşıya geldiği maçta Kartal’ın yabancı oyuncusu Keneth attığı 5 golle yıldızlaştı.

K-Pet Futbol liglerine bugün oynanan maçlarla da devam edildi.

Günün en önemli maçlarından birisi de Lefkoşa’da Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan iki iddialı takım Küçük Kaymaklı ve Mağusa Türk Gücü’ü karşılaşmasıydı.

Ruso’da maçın adına yakışır bir futbol oynanırken, maçta bol sayıda gol pozisyonu vardı. Bulunan bir çok gol pozisyonuna karşın ilk yarı 0-0 geçilirken, ikinci yarının hemen başında MTG yeni transferi Edwin Pele ile enfes bir golle 1-0 öne geçti. Geriye düşen ev sahibi K.Kaymaklı dakika 54’te önce Yasin ile eşitliği yakaladı. İlerleyen dakikalar oyuna giren Musa, Kaleci Fikri’yi mağlup ederek dakika 86’da K.Kaymaklı’yı 1-0 yenilgiden 2-1 öne geçirerek maçın sonucunu da ilan etmiş oldu.

Bol gol ve bol çekişme yaşanan K-Pet Futbol Ligleri’nde ilk hafta maçları ertelenen Tatlısu-Vadili maçı dışında tamamlanmış oldu. Peki ilk haftada liglerin sıralaması nasıl oldu?

İşte K-Pet Futbol Ligleri’nde ilk hafta puan durumları:

[league_table id=”3932″ number=”14″ columns=”o,g,b,m,a,y,av,p” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″]

[league_table id=”3966″ number=”14″ columns=”o,g,b,m,a,y,av,p” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″]

[league_table id=”4001″ number=”14″ columns=”o,g,b,m,a,y,av,p” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″]

Not: Tatlısu – Vadili maçı ertelendi. Ertelenen Tatlısu-Vadili maçı 1 Ekim Çarşamba günü oynanacak.