Kaymaklı öldü öldü dirildi!

Kaymaklı öldü öldü dirildi!

K-Pet Süper Ligi’ne şampiyonluk hedefleyen Küçük Kaymaklı, sezonun ilk haftasında Kıbrıs Türk futbolunun köklü takımlarından Mağusa Türk Gücü’nü konuk etti. Ev sahibi Küçük Kaymaklı 1-0 mağlup duruma düştüğü karşılaşmayı 2-1 kazanmayı başardı.

İlk yarısı golsüz ve zevksiz geçen karşılaşmanın ikinci yarısında hem gol, hem de heyecan vardı. Mağusa Türk Gücü’nün Osie Edwin’in golü ile galip duruma yükseldiği karşılaşmada ev sahibi Küçük Kaymaklı önce Yasin Kurt’un golü ile skora dengeyi getirdi, ardından Musa Şanlıer’in golü ile galibiyeti buldu.

K-Pet Süper Ligi’ne şampiyonluk hedefleyen Küçük Kaymaklı, sezonun ilk haftasında Kıbrıs Türk futbolunun köklü takımlarından Mağusa Türk Gücü’nü konuk etti. Ev sahibi Küçük Kaymaklı 1-0 mağlup duruma düştüğü karşılaşmayı 2-1 kazanmayı başardı. Karşılaşmanı ilk yarısında ne gol, ne de gol pozisyonu yaşanması ve ilk yarıyı golsüz beraberlikle kapandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf konuk ekip MTG idi.

47’nci dakikada, Osie Edwin’in ceza sahası dışından attığı şutta top kaleci Hasan Piro’nun üzerinden Küçük Kaymaklı kale ağlarına gitti, Küçükkaymaklı:0 -MTG:1. 58’inci dakikada, oyuna girer girmez topla buluşan Kingsley Olajugigbe’nin uzun pasında topu iyi takip eden Samuel Fabere Zokou’nun kaleye paralel gönderdiği topu Yasin Kurt ayağının içi ile ağlarla buluşturarak skoru dengeledi, Küçükkay-maklı:1 – MTG:1 81’inci dakikada, kaleci Fikri Kahraman ile karşı karşıya kalan Ahmet Coşkun’un topu kaleciye nişanlayınca takımını mutlak bir golden etti.86’ncı dakikada, Samuel Fabere Zokou’nun pasında topla buluşan Musa Şanlıer topu kaleci Fikri Kahraman’ın yanından kale ağlarına göndererek takımını galibiyete yükseltti, Küçükkaymaklı:2 – MTG:1.

Geride kalan dakikalarda her iki takımın yeni bir gol arayışı sonuç getirmeyince, karşılaşmayı ev sahibi Küçük Kaymaklı 2-1 kazandı ve sezona üç puan ile başlayan takımlar arasında yer aldı.

KAYNAK detay