Kenan’dan babasına bayramlık

Kenan’dan babasına bayramlık

K-Pet Süper Lig’in 2’nci hafta karşılaşmalarında Efsane Çetin-kaya’ya bir darbe de Doğan Türk Birliği’nden (DTB) geldi. DTB karşılaşmayı 2-1 kazanırken galibiyeti getiren isim DTB teknik patronu Caner Oshan’ın oğlu Kenan oldu

Doğan Türk Birliği’ne galibiyet getiren golleri 2 ve 66’ncı dakikalarda Kenan Oshan atarken; Çetinkaya’nın tek golünü 11’inci dakikada Hüseyin Küsbeci kaydetti

STAT: 20 Temmuz.

HAKEMLER: Serhan Şimşek, Hasan Eriş, Ömer Doğru.

DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ: Ozan Mercan, Ahmet Sönmez, Koral Saymaz, Münür Aydıntaş, Kenan Oshan (Mahmut Erkan), Salih Güvensoy, Emin Atabek, Ahmet Saygı (Onurcan Kanburlar), İyoyi Believe Atiemwen, Mi-Jose Nzem-bele Makusa (Selim Saygı). (Teknik Direktör: Caner Oshan).

ÇETİNKAYA: Ahmet Gardiyanoğlu, Tunç Özgürgün, Çağakan Kılıç, Mehmet Çağan Şimşek, Sercan Demirman, Do-ğukan Demirman, Akın Topal, Hüseyin Küsbeci, Kpah Sherman, Tarkan Ba-loğlu (Hakan Özkan), Gökhan İyigün. (Teknik Direktör: Erol Savaş Çağaloğlu) GOLLER: Dk:2 ve dk:66 Kenan Oshan (DTB); dk: 11 Hüseyin Küsbeci (Çetin-kaya).

K-Pet Süper Lig’in 2’nci hafta karşılaşmalarında Efsane Çetinkaya’ya bir darbe de Doğan Türk Birliği’nden (DTB) geldi. DTB karşılaşmayı Kenan Oshan’ın golleri ile 2-1 kazandı.

2’nci dakikada, DTB’nin sağ kanattan başlayan atağında Mi-Jose Nzembele Makusa’nın kestiği topu Kenan Oshan gelişine bir vuruşla ağlara gönderdi, DTB:1 – Çetinkaya:0.

11’inci dakikada, bu kez atak sırası konuk ekip Çetinkaya’da idi. Doğukan Demirman’’ın ara pası ile ceza alanı içinde topla buluşan Hüseyin Küsbeci köşeye sert vuruşla topu ağlara göndererek skorda eşitliği sağladı, DTB:1 -Çetinkaya:1.

32’nci dakikada, Çetinkaya savunması arkasına atılan uzun topla buluşan Mi-Jose Nzembele Makusa, kaleci Ahmet Gardiyanoğlu ile karşı karşıya kaldığı mutlak gol pozisyonunda topu kaleciye nişanlayarak, takımını mutlak bir golden etti. 40’ıncı dakikada, gelişen DTB atağında Çetinkaya ceza sahası önünde topla buluşan Kenan Oshan rakibini de çalımlayarak vurdu ve takımını bir kez daha galibiyete yükseltti, DTB:2 -1 Çetinkaya

Karşılaşmanın ilk yarısını ev sahibi DTB 2-1’lik galibiyetle geçti.

60’ıncı dakikada, DTB’nin soldan gelişen atağında yapılan ortada Mi-Jose Nzembele Makusa topla kaleci sahası içerisinde topla buluştu, kafa vuruşunda kaleci Ahmet Gardiyanoğlu ayni güzellikle topu köşeden çıkartarak gole izin vermedi. 66’ncı dakikada, Çetin-kaya savunması arkasına atılan uzun topla buluşan Kenan Oshan kaleci Ahmet Gardiyanoğlu’nu da üzerine çektikten sonra topu arkadaşı Mi-Jose Nzembele Makusa’ya verdi. Ancak bu futbolcu zor olanı başardı ve topu boş kale yerine dışarıya gönderdi. 85’inci dakikada, gelişen Çetinkaya atağında Sercan Demirman’ın ceza sahası içerisinden sert şutunda top dışarı gitti. Karşılaşma ev sahibi DTB’nin 2-1’lik galibiyetinde tamamlandı.

KAYNAK Detay