Kıral, Uşak’la neden olmadığını anlattı

Kıral, Uşak’la neden olmadığını anlattı

Küçük Kaymaklı yönetim kurulundan izinli olarak Uşakspor’da şansını denemek isteyen Çağrı Kıral adaya dönüş yaptmıştı. Bir ay önce Uşakspor’da denenmeye giden ve teknik heyet tarafından beğenilmesine rağmen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı gecikince sezona yetişemeyecek olan Çağrı Kıral adaya dönüş yaptı.

Kıral, Uşak’ta yaşadıkları ve transferinin neden olmadığı üzerine konuştu. Kıral açıklamalarında şunlara değindi:

Kıral bir aylık gibi bir sürede Türkiye’de Uşak Sportif ile antrenmanlara çıktığını ve her şeyin yolunda gittiğini söyledi. Takıma yeni katılmasını rağmen, hiç yabancılık çekmediğini söyleyen Kıral, Uşak’ta kısa zamanda güzel insanların yanı sıra bir çok tecrübeli ve yetenekli futbolcularla da tanıştığını ve çok güzel arkadaşlıklar kurduğunu aktardı.

Uşakspor’daki ortama da değinen Kıral, Uşak’ın Amatör bir ligde olmasına rağmen, profesyonel bir ortamın olduğunu, KKTC futbolundan çok uzak bir ortam olmasına rağmen ve her şeyin güzel olduğunu dile getirdi.

Uşak Sportif ile transferi konusuna da değinen Kıral, Uşak Sportif Yönetimi ile her konuda anlaşılma sağlandığını fakat vatandaşlık konusunda bazı pürüzlerin çıktığını söyledi. Uşak’taki hocasının kendisinden çok memnun olduğunu söyleyen Kıral, hocasının ona tüm pürüzlere rağmen orada kalmasını söylemesine rağmen yaşadığı sıkıntılardan dolayı döndüğünü söyledi.

TÜRKİYE BİLE KKTC’Yİ TANIMIYOR

Vatandaşlık işlemlerindeki çıkan pürüzlerin bir türlü aşılamamasından dolayı geri dönmek zorunda kaldığını söyleyen Kıral, karşı karşıya kaldığı anlam verilemez durumdan yakındı.

Oda arkadaşının Ganalı olmasına rağmen Türkiye’de oturma izni ile kaldığını ve bu izinle futbol oynamasına rağmen, kendisinin böyle bir hakka bile sahip olmadığını söyleyen Kıral, “KKTC vatandaşı olduğum için benden TC vatandaşlığı istediler” dedi.

KKTC’nin FIFA tarafından tanımaması dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin de KKTC’yi tanıyamadığını söyleyen Kıral, yabancı statüsünde bile oynamayacağını dile getirdi.

İŞLEMLER BİR TÜRLÜ SONUÇ BULMADI

Vatandaşlık işlemleri için gerekli girişimleri yaptığını söyleyen Kıral, vatandaşlık işlemleriyle ilgili pürüzlerin bir türlü aşılamadığını, sürekli evrak eksikliğinden dolayı kendisine sorun çıkarıldığını aktardı. Kıral, Tüm gereklilikleri yerine getirmesine rağmen net bir sonuç elde edilememesinden dolayı geri dönmek zorunda kaldığını söyledi.

Uşak’ta kısa bir süre geçirmesine rağmen kendisi için güzel bir tecrübe olduğunu dile getiren Çağrı Kıral, belki de böylesinin daha hayırlı olacağını söyledi. Hayatta her şeyde bir hayır olduğuna inandığını söyleyen Kıral, “Bundan sonra izinli olarak ayrıldığım Küçük Kaymaklı için ter dökmeye devam edeceğim” dedi.