Lefke maçına KTSYD’den tepki

Lefke maçına KTSYD’den tepki

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, hafta sonu oynanan Lefke – Yenicami maçında, Lefke taraftarlarının basın mensuplarına yönelik yapılan şiddet ve tehditlerine tepki gösterdi.

KTSTD’den yapılan açıklama şöyle:

K-Pet Süper Ligi’nde önceki gün (Pazar) oynanan Lefke-Yenicami maçında basın mensuplarına karşı yapılan fiili ve sözlü saldırıları dernek olarak şiddetle kınıyoruz.

Maç esnasında Lefke tribünlerinde çıkan olayı görüntülemek isteyen yayıncı kuruluşun kameramanına hayatını riske edecek şekilde pet şişe savuran bir grup Lefke taraftarının basının görevini yapmasına engel olmalarının ne etik anlayışa nede spor ahlakına sığmadığını belirtmek istiyoruz.

Son dönemlerde bazı kulüp yöneticilerinin de spor yazarlarına yönelik tehditkâr açıklamaları bu basın açıklamasını yapmamızı zaruri kılmıştır.

“basın mensuplarını sahaya sokmayacağız” gibi tehditkâr eleştirilere de hiçbir zaman pabuç bırakmayacağımızın da bilinmesi gerekmektedir.

Bu vesile ile basına yapılan her türlü fiili ve sözlü saldırının her zaman karşısında olduğumuzu hatırlatır, herkesi sağduyulu davranmaya davet ederiz.