MTG ateş püskürdü!

MTG ateş püskürdü!

K-Pet Süper Ligi’nde 5. hafta dün oynanan maçlarla sona erdi.

26 Ekim Pazar Günü oynanan maçlarda gün adına en önemli karşılaşmalardan biri de Serdarlı’da oynandı. Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda Gazimağusa’nın güçlü takımı Mağusa Türk Gücü’nü kendi evinde ağırlayan Serdarlı maç sonucunda birer puanı paylaşırken, maça karşılaşmanın hakemi Emre Öztaşlı damgasını vurdu.

Karşılaşmada iki kırmızı kart çıkaran Öztaşlı iki camianın da büyük tepkisini çekerken, verilen kırmızı kartlardan dolayı tribünlerde de kısa süreli gerilimler yaşanmasına neden oldu.

Maçın ilk yarım saati içerisinde etkili bir oyun sergileyen ve 38. dakikada Hasan Göray’ın şık golüyle önce geçen Mağusa Türk Gücü, futbolcusu Sami Ergazi’nin oyundan atılmasıyla birlikte iki şok birden yaşadı. Önce Sami’nin oyundan atılmasıyla oyun alanında 10 kişi kalan Mağusa temsilcisi, Sami’nin oyundan atılmasının hemen ardından kalesinde de golü görmesi MTG camiasını isyan ettirdi. Öztaşlı’nın verdiği kararı ağır bulan MTG camiası Hakem Öztaşlı, MHK ve KTFF’ye ver yansında bulundu.

Karşılaşmanın ardından yaşananlara büyük ölçüde tepki gösteren MTG As Başkanı Derviş Canaltay, MTG Yöneticisi Tolga Özçelik ve olayın kahramanı Sami Ergazi sosyal medya hesaplarından verilen ağır kararı sert bir dille eleştirdiler.

As Başkan Canaltay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,”Süper lig hakemi olmayan bir hakemi bu gibi maça vermek kimin suçudur bunu tartışmak lazım.” dedi. MTG Yöneticisi Özçelik yaptığı paylaşımla olaya gereken önemi göstermeyen spor basınını eleştirdi.

Olayın kahramanı MTG Futbolcusu Sami ise yaptığı paylaşımda, “Akşam televizyon programları izlendi pozisyonla ilgili 2 dakika konuşuldu. Gazeteciler de yorumunu yaptı. Peki şimdi ne olacak? Kaybeden kim?” diyerek bu durumu eleştirdi.

İşte MTG Camiasının sosyal medya hesaplarından yaptığı o paylaşımlar:

dervis

tolga

sami

 

 

 

KAYNAK spor kıbrıs özel