MTG’den Pele bombası!

MTG’den Pele bombası!

Kiralık transfer dönemin sona ermesine kısa bir süre kala bir transfer bombası da Mağusa Türk Gücü’nden geldi.

MTG, Geçtiğimiz günlerde Tolga Güçsoy Derviş’in önerisiyle Kıbrıs’a denenmek için getirdiği Ganalı genç forvet Osei Pele’yi transferin son gününde kadrosuna kattı.

Futbol kariyerini İngiltere’de antrenör ve scout olarak devam ettiren ve Pele’yi yakından tanıyan Güçsoy Pele’ye duyduğu inancı dile getirdi. Tolga Güçsoy yaptığı açıklamada, Pele’nin çok yetenekli ve önü açık bir futbolcu olduğunu söylerken buradaki performansı ile ülkemize gelip dışarıya açılan oyuncuların arasına girecek potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti.

Osei Pele’nin kariyerine’de değinen Güçsoy, 2011 yılında Gana 20 Yaş Altı Milli Takımı ile Afrika Kupası’nda gol krallı ve aynı sezon Gana liginde de gol kralı olmaya başardığını söyledi. Pele’nin Kısa zamanda yeteneğiyle Galatasaray ve Panathiankos gibi büyük takımların da dikkatini çektiğini dile getiren Güçsoy, çizilen yanlış yol haritasından dolayı kariyerini bir türlü şekillendiremediğini söyledi.

Kısa bir açıklamada bulunun Ganalı oyuncu Pele ise bu yıl MTG için elinden geleni yaparak takıma büyük katkı sağlamak istediğini dile getirdi. MTG ile başarılı bir sezon geçirmek istediğini aktaran Pele çok çalışacağını söyledi.