Planımız, Lapta’ya puanla dönmek

Planımız, Lapta’ya puanla dönmek

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Lapta’nın teknik direktörü Erdinç Akyulaf, pazar günü deplasmanda oynayacakları Serdarlı karşılaşması ile ilgili Havadis’e açıklamalarda bulundu:

“BAŞARIYA AÇ GENÇ BİR EKİP:”

Serdarlı’nın kadrosunda iyi futbolcular barındıran güçlü bir ekip ve iyi bir takım olduğunu belirten Akyulaf, “Ancak biz de, yapmış olduğumuz çalışmaların semeresini görmeye başlayan ve takım olma yolunda önemli adımlar atan, başarıya aç genç bir ekibiz” ifadelerini kullandı

“ZORLUK DERECESİ YÜKSEK MAÇ”:

Serdarlı maçının zorluk derecesini bildiklerini belirten Lapta Teknik Direktörü Erdinç Akyulaf, bütün planlarını, Serdarlı’dan puan veya puanlarla Lapta’ya dönmek üzerine yaptıklarını dile getirdi. Öte yandan Gönyeli maçında sakatlanan Kemal Göktaş’ın Serdarlı maçında oynamayacağı belirtildi

K-Pet Süper Ligi’nin ilk sekiz haftasında topladığı 3 puanla 13. sıraya gerilemiş bulunan Lapta, 23 Kasım Pazar günü Serdarlı deplasmanında oynayacağı karşılaşma ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Erdinç Akyulaf ve antrenör Celal Keleş’in, Şehit Şevket Kadir Stadı’nda yaptırdığı antrenmanla sürdürüyor. Teknik direktör Erdinç Akyulaf çalışma sonrasında, Serdarlı karşılaşması ile ilgili Havadis’e açıklamalarda bulundu.

“Cihangir maçı geride kaldı”

8. haftada oynadıkları ve sahalarında 1-1 berabere kaldıkları Cihangir karşılaşmasının artık geride kaldığına ve tüm güçleri ile Serdarlı karşılaşmasına konsantre olacaklarına dikkat çeken teknik direktör Erdinç Akyulaf, “Bugün yapacağımız son antrenmanla, Serdarlı karşılaşması ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlamış olacağız. Ve bundan sonra sadece, Serdarlı karşılaşmasına odaklanacağız” ifadelerini kullandı.

“Serdarlı güçlü bir ekip”

“Serdarlı, iki yıldan bu yana yeniden yapılanan kadrosunda iyi futbolcular barındıran güçlü bir ekip ve iyi bir takım. Ancak biz de, yapmış olduğumuz çalışmaların semeresini görmeye başlayan ve takım olma yolunda önemli adımlar atan, başarıya aç, genç bir ekibiz. Ayrıca, takımımıza monte ettiğimiz genç yeteneklerin, yavaş olsa da takımla olan uyum sürecini yakalaması, teknik heyet olarak bizleri çok memnun ediyor. Bunun yanı sıra tecrübeli oyuncularımız, genç futbolcularımıza yardımcı olarak onların gelişmelerine katkı sağlıyor” diyerek sözlerini sürdüren Erdinç Akyulaf, “Serdarlı karşılaşmasının zorluk derecesini biliyoruz. Bu nedenle de, tüm hazırlıklarımızı buna göre yaptık. Ayrıca, bütün planlarımızı da, Serdarlı’dan puan veya puanlarla Lapta’ya dönmek üzerine inşa ettik. Önemli futbolcularımızdan Kemal Göktaş’ın dışında herhangi bir eksiğimiz yok ” dedi.

Kemal Göktaş sakatlandı

Gönyeli ile oynanan müsabakada giriştiği ikili mücadelede sakatlanan Lapta forvet oyuncusu Kemal Göktaş’ın doktor nezaretinde yapılan kontrolünde, iç menüsküsünde zedelenme meydana geldiği tespit edildi. Bu nedenle Göktaş’ın, Serdarlı karşısında yerini alamayacağı belirtildi.

TARAFINDAN Coşkun KUTAY
KAYNAK Havadis