Rum hakem, şike iddiasıyla tutuklandı

Rum hakem, şike iddiasıyla tutuklandı

Rum Hakem Marios Panayis’in futboldaki şike iddialarıyla ilgili olarak polise verdiği ifadelerin akabinde, dün ilk tutuklamanın gerçekleştiği haber verildi.

Elde ettiği bilgilere dayanarak, tutuklamanın Panayis’in suçlamalarıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde ifade veren bir kişiyi tehdit ettiğinden bahsedilen bir futbol takımı mensubuyla alakalı olduğunu yazan Alithia gazetesi, yine elindeki bilgilere dayanarak, “Aris Limasol” futbol takımının eski başkanı Kiriakos Hacıkiriakos’un geçtiğimiz günlerde polise, Panayis’in suçlamalarını destekleyici nitelikte bir ifade verdiğini aktardı.

“Aris Limasol” takımının şimdiki başkanının ise, 21 Aralık’ta Hacıkiriakos’u polise verdiği ifadenin “bazı sonuçlar doğuracağı” konusunda tehdit ettiğini, dün gece geç saatlerde ise Polisin 40 yaşındaki bu şahıs için arama emri çıkardığını yazan gazete, “Aris Limasol’un” eski başkanı Hacıkiriakos’un, polise aleyhindeki tehditlerle ilgili suçlamada bulunduğunu belirtti.

Gazete suçlamaları inceleyen Rum polisinin ise, takımın şimdiki başkanını tutukladığını ifade etti.

Gazete, Rum Adalet Bakanı İoanas Nikolau’nun ise dün, futboldaki yolsuzlukla ilgili suçlamaların tam anlamıyla araştırılacağını söylediğini ekledi.