Tek istekleri spor yapmak!

Tek istekleri spor yapmak!

Lefke bölgesinde bulunan Yeşilyurt Öncül Spor Kulübü’nün başkanı sahalarının durumuna isyan etti

YETKİLİLERE ÇAĞRI YAPTI:

Yeşilyurt Öncül Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ok, yaptığı açıklamada 2006 yılında çim ekilecek diye sürülen sahalarının halen zemininin düzeltilmediğini ve 40 kadar sporcuları ile her yıl futbol liglerine katıldıklarını ancak antrenman sahalarının bile bulunmadığını belirtti ve yetkililerden bir açıklama istedi

Lefke Belediyesi’ne bağlı Yeşilyurt köyünde, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yükselme Ligi’nde yer alan Yeşilyurt Öncül Spor Kulübü saha sorunu yaşamaya devam ediyor. KTFF Yükselme Ligi’nde mücadele eden Yeşilyurt’un 27-28 Nisan tarihlerinde başlayacak olan yeni sezon öncesi köylerindeki futbol sahaları halen balçık tarlası şeklinde. Geçmiş dönem Spor Bakanlığı’nın ilgisizliği yüzünden maçlarını köylerinde yapamayan Yeşilyurt Öncül Spor Kulübü’nde başkan Mehmet Ok yaptığı açıklamada tek amaçlarının gençlere spor yaptırmak olduğunu ve liglerin başlamadan sahalarının hazır olmasını için Spor Bakanlığı ve Lefke Belediyesi’nden yardım talep ettiklerini açıkladı.

Başkan içini döktü

Yeşilyurt Öncül Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ok, Havadis’e yaptığı açıklamada yaşadığı sorunları anlattı. Ok’un açıklamaları şöyle: “Köyümüzde gençliğin tek sosyal aktivitesi futboldur. Şu anda yaklaşık 40 civarında sporcumuz vardır. Her yıl Yükselme Liglerine katılırız. Ancak maçlarımızı 2006 yılına kadar sahamızda yaptık. O tarihten sonra Çağlar Davutoğlu Sahamız çim yapılacağı gerekçesi ile sürülürken, geçmiş yöneticilerin ilgililerden söz almalarına rağmen çim ekimi yapılmamasından maçlarımızı hep yabancı sahada yapmaktayız.

O dönemin Spor Bakanları sözlerini tutmayarak sahamızı çimlendirmediler. Bizler yeni yönetim olarak bir ay kadar önce göreve geldik. Bizim tek amacımız köyümüzdeki gençliği kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve onlara spor yaptırmaktır. Bet ofislerinin, gece kulüplerinin her tarafta arttığı bu dönemde gençliğimizi bir araya toplayarak spor yaptırmak amacındayız.

Yükselme Ligi 27-28 Nisan tarihlerinde başlayacaktır. O güne kadar sahamızın hazır olmasını isteriz. Bizlere sahamızın çim saha yapılacağını veya yapılmayacağını açıklasınlar biz de liglere kadar ona göre hazırlanalım. Çim saha yapılmayacaksa sahamızı silindir koyalım ve liglere hazır hale getirelim.

Buradan sizin aracılığınız ile bize malzeme yardımı yapan Spor Dairesi Güzelyurt amiri Süleyman Kıpçak’a teşekkür ederiz. Antrenman yapacak sahamız yoktur. Sahamızda ışıklandırma vardır ancak alt yapı eksikliği vardır. Çevre düzenlenmesi, soyunma odaları, yedek kulübeleri ve tribünlerimiz yeterli değildir. Bunların yapılmasını talep ederiz. Spor Bakanı Serdar Denktaş ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’ya çağrı yapıyoruz. Gençliğimize hizmet için bizlere yardım etsinler.

Spor Bakanlığı’ndan ve Lefke Belediye Başkanı’ndan yaklaşık bir ay önce yazılı ve sözlü olarak maddi yardım istedik. Spor Bakanlığı bizlere mühendislerini göndererek sahayı yerinde göreceklerini aktardılar. Ancak gelen giden olmadı. Kulüp binamızda yaklaşık 7 bin TL civarında elektrik borcu vardır. Kulübün her ay yakılan elektrik parası ödenmektedir. Ancak geçmiş yıllardan kulübün elektrik sayacının bozuk olmasından dolayı yüksek meblağlar oldu. Biz buna itiraz ettik. Bu borcu kabul etmediğimizi bildirdik. Çünkü bozuk olan saatin o dönem yöneticileri ilgililere bildirmişti ve kimse gelip ilgilenmediğinden bu borç birikti. Saati bozuk olan ve ödenmemiş bakiyesi olmayan bir yere nasıl borç çıkar bunu da anlamış değiliz. Bizim tek amacımız gençliğe spor yaptırmaktır.”