UKÜ ve YDÜ zorlanmadı

UKÜ ve YDÜ zorlanmadı

Hentbol Federasyonu’nun düzenlediği 2014-2015 Hentbol Sezonu Gençler ligine önceki akşam oynanan iki bayan maçıyla devam edildi.

UKÜ:41 – Şahlan:21

Yer : UKÜ Arena Spor Salonu

Hakemler: Tolga Kınacı– Mehmet Ünalmış

İlk yarı: 17-7 UKÜ

UKÜ: Betül(3), Büşra(9), Raife(2), Emine(1), Azize, Çağla, Nurdeniz, Melisa(11),  İremsu, Gülsüm, Ayşe(14), Didem(1)

Şahlan: Rasiha(5), Fatma(3), Hatice(5), Funda(4), Büşra, Sultan(1), Nuray, Melek(3), Gülçin, Kardelen, Merve

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi  Arena Spor Salonu’nda gerçekleşen genç bayan müsabakasında  şampiyonluğun  güçlü ismi olan UKÜ(Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) ile Şahlan Spor Kulübü karşılaştı. Baştan sona üstün oynayan UKÜ  ilk devreyi 17-7, müsabakayı 41-21  galip bitirerek güçlü bir rakibine fark attı ve  moral depoladı. UKÜ takımından Ayşe attığı 14 golle maçın en skoreri oldu.

YDÜ:29 – DAÜ:3

Yer : Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu

Hakemler: Murat Özyay– Varol Baykara

İlk yarı: 20-0 YDÜ

YDÜ: Beyzanur, Sibel(8), Dilem, Seren(1), İrem(8), Hicran(4), Damla(1), Aysu, Hasret(5), Ayşe, Yasmin(1), Özlem(1)

DAÜ: Emine(1), Meryem(1), Yağmur, Merve, Hatice, Ayşe, Hatice, Omay, Şenay, Nazlıhan, Merve(1), Ecem, Cemile, Ayşe, Büşra

Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu’nda gerçekleşen gecenin ikinci  genç bayan müsabakasında, bir diğer  şampiyon adayı YDÜ(Yakın Doğu Üniversitesi) ile DAÜ (Doğu Akdeniz Üniversitesi) karşılaştı. Genç bayanlar liginin yeni ekibi olan ve daha küçük oyunculardan kurulu  DAÜ karşısında başta kurduğu üstünlükle zorlanmayan YDÜ, rakibini farklı mağlup ederek iddialı olduğunuı gösterdi. YDÜ takımından Sibel ve İrem sekizer gol atarak karşılaşmanın en çok gol atan oyuncuları oldu.