Webo: “Santrfor alınırsa, hepimiz ona kucak açarız”

Webo: “Santrfor alınırsa, hepimiz ona kucak açarız”

Fenerbahçe’nin Kamerunlu golcü futbolcusu Pierre Webo, sezon sonu şampiyon olup 4. yıldız hedeflerine ulaşmak istediklerini söyledi.

ŞAMPİYONLUK YARIŞINI FENERBAHÇE BELİRLER

Sarı-lacivertlilerin Antalya’nın Belek beldesinde yaptığı kampta basın toplantısı düzenleyen Webo, çok iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, Şampiyonluk hedefine ve 4. yıldıza tamamen kilitlenmiş durumdayız. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte şampiyonluk zorunluluktur. Bunun bilincindeyiz. Şampiyonluk yarışını belirleyen Fenerbahçe’dir dedi.

Webo, her iki rakiplerine de büyük saygı duyduklarını dile getirerek, Çok iyi sezon geçiriyorlar. Maç maç düşünüyoruz. Sadece derbiler odaklı düşünmüyoruz. Bizim için şampiyonluk yolunda daha küçük gözüken takımlarla oynayacağımız karşılaşmalar çok önemli. O maçları kazanmamız gerekiyor diye konuştu.

ARAMIZDA ÇOK İYİ BİR ATMOSFER VAR

Kısa tatilin ardından sıkı bir çalışma temposuna girdiklerini aktaran Webo, Takım son derece konsantre olmuş vaziyette. Aramızda çok iyi bir atmosfer var. Hedeflerimize ulaşmak için ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmamız lazım. Kendi adıma konuşmak gerekirse iyileşme süresinin son bölümüne geldim. Ligin ikinci yarısına iyi başlamak ve şampiyonluk hedefimize katkıda bulunmak istiyorum ifadelerini kullandı.

ADIMI TARİHE YAZDIRMAK İSTİYORUM

Sezon sonu bitecek sözleşmesiyle ilgili bir soruya da Kamerunlu futbolcu, Takım hedefleri sözleşmemden daha önemli. Sadece şampiyonluğa odaklandım. Fenerbahçe Kulübü’nün tarihine adımı yazdırmaya odaklanmış durumdayım. Samimi bir şekilde bu konuyu düşünmüyorum. Gün gün düşünüyorum. Kafama takmıyorum. İnşallah, her şey iyi giderse, benden memnunlarsa bu konuyla ilgili konuşabiliriz cevabını verdi.

HER FUTBOLCU 11’DE OYNAMAK İSTER

Webo, her futbolcu gibi kendisinin de her maçta ilk 11’de oynamak istediğini, ancak buna teknik direktörün karar verdiğini belirtti.

Golcü futbolcu, ne görev verilirse en iyisini yapmaya çalıştığını dile getirerek, Her futbolcu ilk 11’de oynamak ister. Ben ne yaparsam yapayım en iyisini vermek istiyorum. Bazen ilk 11’de çıkıp bazen de yedek kulübesinden gelip gol atmaya çalışıyorum. İlk 11’de oynamak isterim ama hocamızın kararı bu yöndeyse saygı duyarım. Sahada olduğum sürece yüzde yüzünü yapmak benim görevimdir ifadelerini kullandı.

EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Teknik direktör İsmail Kartal’ın şartların uygun olması durumunda takıma bir hücum oyuncusu almak istediğinin belirtilmesi üzerine tecrübeli futbolcu, Yöneticilerimizin, kulübün isteği neyse bu takımın iyiliği içindir. Yeni bir forvet oyuncusu aramıza katılacaksa onu en iyi şekilde karşılarız. Eğer yeni bir arkadaş katılmazsa dört forvet oyuncusu olarak şampiyonluğu getirmek için elimizden geleni yapacağız değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe’ye geldiği ilk günden bu yana taraftarların kendisine büyük sevgi gösterdiğini kaydeden Webo, Ben onların bu sevgisi sayesinde Fenerbahçe’ye bambaşka bir sevgi duydum. Taraftarların bana gösterdiği sevgi ve aşktan son derece mutluyum diye konuştu.