Yalova’nın hedefi Süper Lig

Yalova’nın hedefi Süper Lig

K-Pet 1’inci Lig’de mücadele veren Batı bölgesi takımlarından Yalova, Pazar günü yine batının köklü ekiplerinden Binatlı’yı konuk edecek.

Yalova – Binatlı arasındaki Batı derbisini gazetemize değerlendiren Yalova Teknik Antrenörü Gökmen Davutoğlu, maça kazanmak için çıkacaklarını ve bu sezonki hedeflerinin Süper Lig’e geri dönerek orada kalmak olduğunu söyledi.

“Batı bölgesi derbisi” olarak adlandırılan Yalova – Binatlı karşılaşmasını gazetemize değerlendiren Yalova Teknik Direktörü Gökmen Davutoğlu, her iki takımın da eşit güçlerde olduğunu ve kendi sahalarında oynanacak bölge derbisine kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

Binatlı takımını çok iyi tanıdığını, geçtiğimiz 6 yılın 4 yılında Binatlı’nın teknik adamı olduğunu ifade eden Davutoğlu, her iki takımda da genç ve kaliteli sporcular bulunduğunu, Binatlı’nın oyununu bildiği için hazırlıklarını ona göre yaptıklarını belirterek, kıyasıya mücadele ederek maçı kazanmak için sahaya çıkacaklarını kaydetti.

2013-2014 sezonunda küme düştükleri Süper Lig’e yeniden çıkmak ve orada kalmak için çalıştıklarını ifade eden Gökmen Davutoğlu, bu yıl iyi hazırlanacaklarını ve hedeflerini gerçekleştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını açıkladı.

Binatlı karşılaşmasına da 4 antrenmanla hazırlanacaklarını kaydeden Davutoğlu, cezalı, sakat veya eksik oyuncularının olmadığını belirterek, maça iyi hazırlanarak kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Yalova camiasını da maça davet eden Davutoğlu, seyri ve temposu yüksek, centilmence bir karşılaşma olacağına işaret ederek, Yalova taraftarlarına, takımlarını desteklemek için tribünlerdeki yerlerini almaları çağrısını yaptı.