Zirvedekiler yerini korudu

Zirvedekiler yerini korudu

LİDERLER DEĞİŞMEDİ:

A2 Süper Lig’de Mağusa Türk Gücü, A2 1. Lig’de Yalova ve A2 2. Lig’de Çanakkale haftayı kayıpsız geçerek zirvedeki yerlerini korudu

2014-2015 futbol sezonu A2 liglerinde 8. hafta geride kaldı.

A2 Süper Lig’de Mağusa Türk Gücü, A2 1. Lig’de Yalova ve A2 2. Lig’de Çanakkale haftayı kayıpsız geçerek zirvedeki yerlerini korudu.

8. haftada oynanan karşılaşmalarda A2 Süper Lig ve A2 1. Lig’de 40’ar, A2 2. Lig’de ise 32 gol kaydedildi.

3 ligde oynanan 21 karşılaşmada toplamda 112 gol kaydedilirken, 7 takım kendi sahasında, 11 takımda deplasmanda galip geldi. 5 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı.

MTG zirvede, Yenicami takipte

A2 Süper Lig’de 8. hafta sonunda zirvede kayıp yaşanmadı.

Mağusa Türk Gücü evinde Lefke’yi 8-0 yenerek 22 puanla liderliğini sürdürdü.

Zirvenin takipçisi Yenicami, Gençler Birliği deplasmanında 3-0 galip gelerek 21 puanla ikinci sıradaki yerini korudu ve liderle arasındaki puan farkının açılmasına izin vermedi.

Haftaya üçüncü sırada giren Cihangir deplasmanda Lapta ile 0-0 berabere kalınca 19 puan ve averajla dördüncü sıraya geriledi.

Doğan Türk Birliği ise Yeni Boğaziçi’ni deplasmanda 6-1 yenerek puanını 19 yaptı ve averajla üçüncü sıraya yerleşti.

Yalova kaçıyor, Ocak kovalıyor

A2 1. Lig’de zirvede yer alan takımlar 8. haftayı galibiyetle kapadı.

Yalova deplasmanda Geçitkale’yi 7-0’la geçerek 22 puanla liderliğini devam ettirdi.
Deplasmanda Görneç karşısında 13-0’lık farklı skorla galibiyete uzanan Türk Ocağı 20 puanla ikinci sıradaki yerini korudu ve zirve takibine devam etti.

Hamitköy evinde Dumlupınar’ı 2-0, Gençlik Gücü de deplasmanda Düzkaya’yı 3-2 yenerek puanlarını 19’a yükselttiler. Aynı puana sahip iki takımdan Hamitköy averajla 3., Gençlik Gücü de 4. sırada yer aldı.

Çanakkale arayı açıyor

A2 2. Lig’de yaşanan zirve yarışında fark açılmaya başladı.

Tüm A2 liglerinin tek kayıpsız takımı olan Çanakkale deplasmanda Türkmenköy’ü de 5-1 yenerek 8’de 8 yaptı ve 24 puanla liderliğini sürdü. Çanakkale ayrıca takipçisi Baf’ın mağlup olduğu haftada en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını da 6’ya çıkarttı.

Zirvenin takipçisi Baf Ülkü Yurdu 8. haftada evinde Maraş’a 2-1 yenilerek büyük yara aldı. Baf 18 puan ve averajla ikinci sıradaki yerini korusa da liderle arasındaki puan farkının açılmasını önleyemedi.

Ortaköy deplasmanda Gaziköy’ü 7-0 yenerek puanını 18 yaptı ve 2. sıradaki Baf’ı yakalayarak averajla 3. sırada yer aldı.

TARAFINDAN Okan KARADEMİR
KAYNAK Havadis